Зърнените пазари приключиха търговската сесия в сряда с понижения във всички категории, тъй като геополитическото напрежение, търговските спорове и променящите се метеорологични условия оказаха влияние върху настроенията на инвеститорите. Пшеницата, царевицата и соята завършиха деня на червено, като търговците реагираха на последните прогнози за продажби за износ, политическите развития и очакванията за предлагането.
Цените на пшеницата, царевицата и соята откриха по-ниско в Чикаго в сряда, докато търговците реагираха на ескалиращото напрежение в Украйна, стачките в Аржентина и актуализираните износни прогнози от Бразилия. Тези фактори, в комбинация с променящите се метеорологични условия и несигурността в търговската политика, влияят върху днешната сесия и по-широката перспектива за глобалните зърнени пазари.
Търговската сесия във вторник завърши със спадове в цените на фючърсите на пшеницата, царевицата и соята, тъй като глобалните пазарни фактори натежаха върху инвеститорските настроения.
Докато глобалните земеделски пазари реагират на търговски напрежения, климатични условия и ключови доклади, търговската сесия във вторник започва с значителни колебания в цените на пшеницата, царевицата и соята. Индустриалните участници са фокусирани върху промените в политиките, тенденциите в износа и развитието на метеорологичните условия.
Глобалният зърнен пазар изпита смесена сесия в понеделник, като цените на пшеницата се повишиха, царевицата отбеляза умерени печалби, а соята затвори на по-ниски нива поради слабост в пазарите на растителни масла. Несигурността около руските ограничения за износ, силните износни данни на САЩ и продължаващите геополитически търговски спорове повлияха на пазарните настроения.
Последните развития на глобалния пазар на зърно показват засилена волатилност, предизвикана от метеорологични условия, геополитически напрежения и променящи се търговски модели.
Най-забележителното през изминалата седмица беше ескалацията на търговското напрежение между Съединените щати и Китай. Китай бързо отговори на новите американски мита, като обяви допълнителни такси от 10%-15% върху ключови селскостопански продукти от САЩ, включително царевица, пшеница и соя.
Фючърсите на пшеницата и соята затвориха по-ниско, докато царевицата намери известна подкрепа, след като САЩ отложиха митата върху Мексико и Канада. Глобалният пазар продължи да се бори с несигурността, свързана с търговския спор между САЩ и Китай, променящите се модели на търсене и колебанията в валутите на основните износители на зърно.
Фючърсите на пшеницата и царевицата отбелязаха смесени движения, докато соевите фючърси бяха под натиск поради силния износ от Южна Америка. Отлагането на новите мита върху Мексико и Канада осигури временно облекчение за пазара, но несигурността относно бъдещите търговски действия продължи да влияе върху пазарните настроения.
Пазарът на зърно отбеляза възстановяване в четвъртък, като фючърсите на пшеница, царевица и соя приключиха сесията на по-високи нива след последните загуби. Пазарните настроения се подобриха след новината, че президентът Тръмп е отложил митата върху Мексико и Канада с още един месец, докато данните за износа показаха по-силно от очакваното търсене на американско зърно.