Фючърсите на пшеница, царевица и соя отчетоха ръст през нощта, но сесията във вторник завърши със значителни загуби и за трите пазара. Отмъстителните мита на Китай върху американските селскостопански продукти, продължаващите метеорологични предизвикателства в Южна Америка и промените в глобалните износни потоци бяха основните фактори за пазарната волатилност.
Зърненият пазар продължи да изпитва значителен натиск във вторник, като фючърсите на пшеница, царевица и соя приключиха сесията на по-ниски нива на фона на нарастващите геополитически напрежения и несигурността в търговските политики. Пазарът беше особено засегнат от ответните мита на Китай върху американските селскостопански продукти, което допълнително влоши перспективите за износ.
Фючърсите на пшеницата, царевицата и соята започнаха сесията със спад, като слабият износ на САЩ и силната конкуренция от страните от Черноморския регион повлияха на пазарните настроения. Новият кръг от китайски мита върху американските селскостопански продукти внесе допълнителна несигурност, докато метеорологичните предизвикателства в Южна Америка и логистичните затруднения в глобалните търговски маршрути допринесоха за нестабилността на пазара.
Глобалният зърнен пазар остана под натиск в понеделник, като фючърсите на пшеница, царевица и соя затвориха на по-ниски нива. Търговското напрежение между САЩ и Китай се засили, добавяйки несигурност към експортните перспективи, докато метеорологичните рискове в Южна Америка продължиха да влияят на пазарните настроения.
Фючърсите на пшеницата и царевицата продължават да са под натиск поради слабото търсене на износ, докато соята се бори с рекордно високо производство в Южна Америка.
Глобалният зърнен пазар изпита волатилност тази седмица, като фючърсите на пшеницата и царевицата спаднаха поради слабо експортно търсене и силна конкуренция от Русия и Украйна. Соята остана под натиск заради рекордната продукция в Южна Америка.
Пшеницата, царевицата и соята затвориха с понижения в Чикаго в четвъртък, тъй като пазарният натиск продължи на фона на слабо търсене за износ и макроикономически притеснения. Търговците останаха фокусирани върху променящата се глобална търговия, развитието на метеорологичните условия и въздействието на американските тарифни политики върху селскостопанските пазари.
Към 19.00ч българско време пшеницата в Чикаго се понижава с 1 – 2 цента, царевицата с 5 – 9 цента, соята с 8 – 10 цента, соевият шрот и соевото масло също се понижават. В Париж пшеницата се повиши с 0.5 – 1 евро, царевицата се понижи с 1.25 – 1.75 цента, а рапицата със 7 – 8.75 цента.
Вчера пшеницата, царевицата, соята, соевият шрот и соевото масло в Чикаго се понижиха. В Париж пшеницата и царевицата се понижиха, а рапицата се повиши.