Анализатори от USDA повишиха в своята априлска прогноза за пореден път световното производство на пшеница през 2016 – 2017г. с 0.29 млн. тона спрямо прогнозата от март до 751.36 млн. тона, което е с 16.13 млн. тона повече от 2015 – 2016 година.
По предварителни данни, през март износът на пшеница от Русия остава на високо ниво – 2.8 млн. тона, което е със 170% повече от март 2016 година – 1.71 млн. тона.
Според прогноза на аташето на USDA в Пекин, площите с царевица в страната ще се понижат до минимално ниво за последните пет години до 362.6 млн. декара.
През март запасите от палмово масло в Малайзия нарастват с 6.5% до 1.55 млн. тона. За месеца се очакваше спад на запасите, но прогнозата не се реализира.
През първите седем месеца на текущия сезон във Великобритания са внесени 1.25 млн. тона царевица, което съответства на показателя от предходната година според данни на HGCA.