Царевица - FOB Аржентина

CBOT Чикаго 2025-05-22

346.01019
   лв./т  -2.65
Пшеница SRW
569.05811
   лв./т  +8.98
Соев Шрот
1872.45850
   лв./т  -25.43
Соево Масло
678.35773
   лв./т  +3.74
Соя
315.23550
   лв./т  +1.70
Царевица
News image
Пристанища Варна-Изток, Варна-Запад, ТЕЦ Езерово, Леспорт, ПЧМВ Варна, Одесос ПБМ, Балчик, Бургас, Бургас КРЗ, Видин, Лом, Козлодуй, Русе, Силистра
News image
Тенденции и напрежение през май 2025 г.
News image
Пазарите затвориха в четвъртък с разнопосочни резултати, тъй като търговците реагираха на обновените данни за износа, несигурността около времето и променящите се прогнози за глобалното предлагане и търсене на зърно.
News image
Зърненият пазар в четвъртък започна с леки корекции след широкомащабните ръстове в сряда, докато търговците претеглят актуализираните прогнози за реколтите, климатичните рискове и сигналите за износ.
News image
Сряда завърши с устойчиви повишения на всички основни пазари, подхранвани от климатични рискове, подем при етанола и активна търговия на международните пазари.
News image
Глобалният зърнен пазар остава под натиск от климатични аномалии, промени в търговските политики и силни потоци от износ, като това поддържа висока волатилност и несигурност на фючърсните пазари.

Цени

Цени на Зърно, Маслодайни, Шрот и Растителни Масла

  • Експортни FOB Цени
  • Фючърси
  • EXW Цени
  • Цени Напред
  • Изглед в различни Валути
  • Исторически Цени
  • Сравнителни Графики

  Цени
Цени

Износ/Внос


В секция Износ / Внос ви представяме периодични и акумулирани данни за внос и износ на пшеница, царевица, ечемик, соя, рапица, слънчоглед, соев шрот, слънчогледов шрот, соево масло, слънчогледово масло.
Основните износители подбрани от нас са Русия, Украйна, ЕС, САЩ, Канада, Бразилия, Аржентина, Малайзия, Австралия, Турция, Румъния и БЪЛГАРИЯ.
Основни вносители на зърно и маслодайни култури, шрот и растителни масла, които сме избрали за вас са Китай, ЕС, Индия, Турция, Румъния и БЪЛГАРИЯ.

  Износ/Внос
Износ/Внос

Реколта

В секция Реколта можете да проследите текущото състояние на посевите и да го сравните с предходни години. Предложените данни за състояние на посеви са за Аржентина, Бразилия, САЩ и Франция.
За Украйна и България ви предлагаме текущи добиви по време на жътва, за сравнение с предходни години.
В секцията може да проследите и прогреса на жътвата и прогреса на сеитбата на различните посеви в Аржентина, Бразилия, САЩ, Франция, Украйна и България.

  Реколта

Производство и Запаси

USDA Доклади
Зърнени и Маслодайни Култури
Световно Производство и Крайни Запаси

  Производство и Запаси